Kapā izgulēsies!
Vai kāds var pateikt, kurš izdomājis tik jocīgu teicienu?
Nu jau zināms, ka miegs nav laika šķiešana.
Miegā notiek paši svarīgākie bioloģiskie procesi.
VISS LABAIS NOTIEK MIEGĀ.
Daudzi par miega nozīmi ir spiesti aizdomāties, nonākot psihoterapeita kabinetā, kur aiziet uz sarunu ieteicis ģimenes ārsts, jo visas fizioloģiskās kaites (galvassāpes, augsts asinsspiediens, atmiņas zudumi
u. tml.) nevar pamatot ne ar kādiem fiziskiem iemesliem.
Mūsdienu medicīna ir labi iemācījusies tikt galā ar daudz ko un ārstēt smagas saslimšanas. Taču diemžēl miegs vēl aizvien ir tumšais zirdziņš visas pasaules medicīnas kontekstā. Tam ir zināms skaidrojums – tā dēvētā klasiskā Rietumu medicīna tomēr pamatā izmanto farmāciju (lasi – zāles) kā vienu no galvenajiem instrumentiem, tāpēc problēmas risinājums «ej izgulies!» neizklausās pēc nopietna ārsta ieteikuma. Lai gan patiešām ļoti daudzi slimību simptomi, kas patiesībā saistīti ar bezmiegu vai nepietiekamu miega daudzumu. Mūsdienu medicīna ir labi iemācījusies tikt galā ar daudz ko un ārstēt smagas saslimšanas. Taču diemžēl miegs vēl aizvien ir tumšais zirdziņš, nereti tiek kļūdaini tulkoti kā citas slimības. Bieži vien tas kombinējas arī ar stresu, nepiemērotu ēdienu un mazkustīgu dzīvesveidu.
Ikviens sportists pateiks: lai sniegums būtu optimālajā līmenī, svarīgākais līdzās uzturam ir ķermeņa atjaunošana, tātad – gulēšana.
LEKTORI:
- Šī pasākuma galvenais lektors, Smadzeņu treniņu centra Riga Brain vadītājs Pēteris Urtāns stāstīs par MIEGU, tā pamatiem, nozīmi.
- Svarīgs gulēšanas aspekts ir arī cilvēka fizioloģija, anatomija un nianses. Par ko aicināts ir runāt fizioterapeits, kas ikdienā konsultē cilvēkus, kuri vēlas optimizēt savu ikdienas sniegumu. Tai skaitā miegu.